Αθλητικά

Το γκολ του Ελ Κααμπί για το 1-0 στο ματς του Europa League – Galaksias Portal News

Ο Ολυμπιακός αντιμετωπίζει την Μπράγκα στη δεύτερη αγωνιστική της League Phase του Europa League και ο Αγιούμπ Ελ Κααμπί άνοιξε… λογαριασμό στη διοργάνωση, κάνοντας το 1-0 λίγο πριν το ημίχρονο.

Στο 45ο λεπτό του Ολυμπιακός – Μπράγκα και μετά από “πίεση” των Πειραιωτών, ο Ελ Κααμπί έκανε ωραίο σουτ από τα όρια της περιοχής, η μπάλα βρήκε και σε αμυντικό και κατέληξε στα δίχτυα των Πορτογάλων.

Οι Πειραιώτες πήραν έτσι το προβάδισμα λίγο πριν το τέλος του πρώτου μέρους, με την ομάδα του Μεντιλίμπαρ να πηγαίνει στα αποδυτήρια με το σκορ υπέρ της.

Το γκολ του Ελ Κααμπί για το Ολυμπιακός – Μπράγκα 1-0

To άρθρο Ολυμπιακός – Μπράγκα: Το γκολ του Ελ Κααμπί για το 1-0 στο ματς του Europa League δημοσιεύτηκε στο NewsIT .